Shop Mobile More Submit  Join Login
parting of the ways by eaneli parting of the ways by eaneli
Mithrellas and Imrazôr

Będę to (oczywiście, jakże by inaczej) jeszcze poprawiać ;)
Może tym razem na serio ;)
Add a Comment:
 
:icontanaraq:
tanaraq Featured By Owner Oct 27, 2010  Hobbyist Traditional Artist
Beautiful!! Very touching, very original. BEAUTIFUL
Reply
:iconalannada:
Alannada Featured By Owner Sep 1, 2010
Jeden z Twoich najlepszych rysunków - moim skromnym zdaniem.
Bardzo podoba mi się Twoja dokładność i dbałość o szczegóły. Jest to jeden z niewielu romantycznych rysunków, który NAPRAWDĘ mi się podoba. 10/10 w mojej skali ocen.
Reply
:iconoro-elui:
oro-elui Featured By Owner Nov 1, 2009  Hobbyist General Artist
śliczne, praca z nastrojem.
Reply
:iconedzik:
edzik Featured By Owner Feb 11, 2009  Hobbyist General Artist
I kolejna bardzo ładna praca w galerii - taka romantyczna i ciepła, ale pozwalająca wyczuć zbliżający się chłód wieczora. Przede wszystkim podobają mi się kwiaty, a zaraz potem te łagodne cienie na postaciach...

Bardzo, bardzo ładnie!
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Feb 13, 2009
:) Wykonanie mogłoby być lepsze :D
Pogubiłam się strasznie we własnym szkicu do tej pracy (własnych kresek nie daję rady odczytać XD). Do tej pory zbieram się, żeby te bufiaste nogawki spodni poprawić ;)
Reply
:iconedzik:
edzik Featured By Owner Feb 15, 2009  Hobbyist General Artist
Czasami też gubię się w swoich... Ale mam zwyczaj podpisywać to, co jest bardzo chaotyczne - wygląda to śmiesznie,ale przynajmniej wiadomo, co autor miał na myśli ;)
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Feb 15, 2009
Ja sobie zapisuję na rysunkach pytania - co trzeba sprawdzić w książce (np. czy teren się wznosi czy opada) jeśli to ilustracja, albo jak wyglada ogon danego stworzenia. Notuję to (w formie pytań, drobnym maczkiem), sprawdzam w necie (lub nie) i _zapominam_, że coś napisałam na szkicu. Potem bywa śmiesznie jeśli ktoś przy mnie te pytania przeczyta na głos. Z miejsca czuję się jak na egzaminie.
Wystarczy sobie wyobrazić: koleżanka ogląda jakiś rysunek i czyta: "serwetę rozjaśnić czy nanieść wzorek"? Pytanie brzmi znajomo, ja nie wiem jak na nie odpowiedzieć, a mina czytajacej wygląda bardzo sugestywnie. Tego się nie da opisać - to trzeba przeżyć :D
Wiem, dziwna jestem :D
Reply
:iconvidugavia:
Vidugavia Featured By Owner Feb 9, 2009
Very well done! I like the contrast between the couple and the sky. But the flying leaves and flowers is the detail that makes it a marvellous picture!
Reply
:iconnebulosa-dreams:
Nebulosa-Dreams Featured By Owner Jan 16, 2009  Hobbyist Traditional Artist
Wow! this is the first art I've seen of them, and is so beautiful!
An instant :+fav:
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Jan 17, 2009
Thank you :hug: And thanks for faves :)
Reply
:icongustavomalek:
GustavoMalek Featured By Owner Jan 14, 2009  Hobbyist Digital Artist
Wow. Really beautifull. Wow did'nt I see that before. Great choice of colors. It gives a tenderness and love atmosphere. Did you use watercolors?
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Jan 14, 2009
I used acrylic. To the backgroud and womans cloak I took diluted paint - aw, I used acrylic as a watercolour ;) To create the characters I took thicker paint ;)
Reply
:iconraferthewhite:
RaferTheWhite Featured By Owner Dec 16, 2008
Raferian dicit:

-Plusikiem Klikaj! Hai! :D

...Potrzeba Ci było nazwy.... A może... hmmm... "Kaze no Eldar" vel. "Wiatr Pierworodnych" ? <R. w swej przewrotności zaszalał i zaryzykował karkołomne tłumaczenie.> ...hmmm... Albo jeszcze bardziej wypasiony pomysł: "Ano Kaze no you ni..." -"Just like this Wind..."

-Z czym mi się to konotuje? Hmmm... Powiedziałbym, że oto mam przed sobą jakiś pojedynczy kadr wyciągnięty, 'na żywca' z jakiejś <;pewno krótkometrażowej> animacji kina europejskiego. Widać w tym 'naszą' kreskę ze starego kontynentu... Może produkcja francuska, a może jakieś studnio PL... Jakby mnie ktoś zapytał o zdanie... ;)

To że obrazek jest na maksa wypasiony, to już Ci inni powiedzieli, tedy tylko się pod nimi podpiszę, co by nie rozpisywać się w pustych wyrazach egzaltacji. Jednak zaznaczę, iż wszelka krytyka, tego zwiewnego, materiałowego, eterycznego, jest IHMO bezzasadna. Domyślam się, że elfekt nie został do końca zamieżony pod tym kątem, jednak, to co otrzymaliśmy, ma w swym kształcie... SERCE... Takie ukryte w kompozycji, ale wystarczy sobie dorysować, to co jest pod włosami dziewczyny i otrzymamy wypełniające tło, szerokie, oranżowe serducho w kwiatki. Taki ukryty smaczek pracy, no nie? <uśmiech radego R.>

O tym że kapitalnie oddano Wiatr właśnie, też nie ma się co rozpisywać. Cała scenka dosłownie eksploduje tym subtelnym dynamizmem, jaki zrodził jeden mocniejszy podmuch na łące.Nawet tak zdawałoby się głupio banalny element jak dmuchawce na dole, sprawiają, że całość ma wyważenie i nie ma miejsca, na zwykłą ciężką podstawę pracy, która kotwiczyłaby oko widza. Jest ich dokładnie tyle aby nie było ani za dużo, ani za mało, czytaj... Dwanaście. Po 6 z każdej strony. Pozorny chos, a w istocie dziko idealna kompozycja...

W końcu łapią za rękę i rzucają widzem o ścianę, kolorki. Balans plam jasnych i ciemnych, jest prawdziwą radochą dla oka. Nawet łaty kolorów nieba są położone w tą stronę co być powninny by zrodził się TAKI klimat. By się to nadawało jako przedstawienie hasła przewodniego kampanii reklamowej telewizorów serii Bravia, nakreślonego jednym, aż niebwale potężnym słowem:... "Colour."

I tylko jedno mi nie daje spokoju... jak zawsze... "-Czym, żeś Ty to zrobiła, że to takie fajne jest?" Jak zawsze bowiem, wykazuję szczere zainteresowaniem, 'spojrzeniem pod maskę' obrazka i głębszym poznaniem jak też powstawał ów diablo silny kandydat na 'Najlepszą Pracę w Galerii'.

R.
Reply
:iconpan-zegarek:
Pan-Zegarek Featured By Owner Apr 4, 2009
Mi się za to kojarzy raczej z "Pocahontas", ale pewnie nie za sprawą stylu, tylko tematu (tych dryfujących na wietrze liści; patrz: [link] ;)).
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 16, 2008
na jedyną pracę w galerii ;)

Adin - to nie dmuchawce ;) Zagadka: co to? Ja wiem, ale dam szansę na zgadnięcie ;)
Dwa -szkic długopisem nie zakładał wszystkich aspektów późniejszego krycia farbą... dlatego pewne plamy np. na twarzy elfki są zbyt jasne. Potem, to wprowadza zamieszanie - się poprawi, po sesji ;)
Tri - Proces powstawania tego szkicu polegał na delikatnym naszkicowaniu ołówkiem sylwetek na kartce z bloku technicznego - najtańszego na rynku ;)
Nastę;pnie z mizernym skutkiem mocno rozwodnionymi akrylami starałam się nanieść pasy takich kolorów jakie widać na niebie. Po całkowitym wyschnięciu - czyli nie czarujmy się - parę dni później, gdy znów miałam chwilę czasu, przemalowałam welon elfki bardzo rozwodnioną mieszanką farbki pomarańczowej (czy jak tam się ona oryginalnie nazywała) żółtej i brązowej - potem podobnego koloru mieszanką tyle, że już mocno zwartą poprawiłam kontury, zagięcia tkaniny i domalowałam haftowane kwiaty. A potem ledwo zwilżanymi wodą kombinacjami farby czarnej, białej, niebieskiej i drugiej niebieskiej ;) pokolorowałam postaci i substancję łąki. Kiedy i to podeschło suchym pędzelkiem naniosłam białe strzę;piaste kłębki interperetowane jako dmuchawce ;) Na końcu dodałam listeczki i co prędzej zeskanowałam ;)
Reply
:iconpan-zegarek:
Pan-Zegarek Featured By Owner Dec 14, 2008
Dobrze, że twoja galeria wróciła. :) Rysunek naprawdę bardzo dobry; świetna atmosfera, kolory i oświetlenie. Poza tym podoba mi się to, jak narysowałaś wiatr. ;) Mam zastrzeżenia jedynie co do płaszcza kobiety, ale to zauważyła już mariapulina. ;)
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 14, 2008
Płaszcz miał być dokładnie taki jak jest ;) To jet właściwie welon - elfi welon - tkanina lżejsza niż piórko ;) miało być bajkowo, fantazyjnie i niegrawitacyjnie :)
Reply
:iconmariapaulina:
mariapaulina Featured By Owner Dec 13, 2008
Będę się czepiać :P W tym sensie, że swoje niezadowolenie a propos płaszcza i tak podtrzymuję, ale niczym się nie przejmuj i nie próbuj tego poprawiać ;)
Reply
:iconterene:
Terene Featured By Owner Dec 12, 2008
Gorgeous! I love the colors. Is it supposed to be any particular couple?
Reply
:iconconducator:
Conducator Featured By Owner Dec 12, 2008
Odebrało mi mowę :)
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 17, 2008
Nie wierzę ;)
Reply
:iconninquelen:
Ninquelen Featured By Owner Dec 12, 2008  Professional Traditional Artist
Prześliczne :love: Zwłaszcza kwiaty ^^
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 17, 2008
Potęga odmóżdżającyh wykładów z controlingu (przez "ce" i dwa "el") - na czwartym z rzędu dowiedzieliśmy się, że: controlling, controller, to controll i planowanie, zarządzanie i kontrola. Ileż można w kółko tego samego słuchać? Dłonie zaprotestowały - rysowanie bez udziału świadomości czasami daje dziwne rezultaty :D
Reply
:iconimaginarygretel:
imaginarygretel Featured By Owner Dec 12, 2008
So romantic!I love it!!!
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 20, 2008
:) thank you
Reply
:iconimaginarygretel:
imaginarygretel Featured By Owner Dec 21, 2008
Oh you're welcome!!!:D
Reply
:icontrumpeteer34:
Trumpeteer34 Featured By Owner Dec 12, 2008  Hobbyist
This is beautiful!!!
Reply
:iconeaneli:
eaneli Featured By Owner Dec 12, 2008
Thanks :)
Reply
:icontrumpeteer34:
Trumpeteer34 Featured By Owner Dec 12, 2008  Hobbyist
:D You're welcome!
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
December 12, 2008
Image Size
643 KB
Resolution
600×868
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
1,505
Favourites
43 (who?)
Comments
29
Downloads
40
×